PANELOVÁ VÝSTAVA OBJEVUJTE KRÁSU DOBRODZIENĚ A KRAJINY DINOSAURŮ, RÝMAŘOVSKA A JESENÍKŮ

PANELOVÁ VÝSTAVA OBJEVUJTE KRÁSU DOBRODZIENĚ A KRAJINY DINOSAURŮ, RÝMAŘOVSKA A JESENÍKŮ

Městské muzeum Rýmařov ve spolupráci s MAS Rýmařovsko, ZUŠ Rýmařov a městem Dobrodzień v Opolském vojvodství letos realizuje projekt „Když děti propagují“, jenž je spolufinancován z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd a městem Rýmařovem. Jeho součástí je i putovní panelová výstava, která byla právě otevřena na náměstí v Dobrodzieni.

Po návštěvě polských dětí v našem kraji a českých dětí v Dobrodzieni a přilehlém okolí za účelem setkat se se zahraničními vrstevníky, procvičit angličtiny, naučit se polsky, poznat památky a vytvořit komiks propagující nejvýznamnější atraktivity obou míst je dalším výsledkem projektu panelová výstava nazvaná jednoduše Objevujte krásu Dobrodzieně a Krajiny dinosaurů, Rýmařovska a Jeseníků. Výstava je k vidění na hlavním náměstí Dobrodzieně do 16. dubna, poté se přesune na rýmařovské náměstí, kde bude nainstalována do 28. června. (Na léto ji vystřídá výstava o janovických Harraších.)

Vedle fotografií Miroslava Glacnera se zájemci dozví základní informace o Pradědu, vodopádu Bílé Opavy, Křížové cestě v Rudě, Rešovských vodopádech, kapli V Lipkách, rozhledně v Nové Vsi, hradu Sovinci, zámku v Janovicích, Velké kotlině, břidlicových jezírkách a Čertově kameni. Polská strana pak láká k návštěvě loveckého zámečku v Kąty, Juraparku v Krasiejowě, Pomníku opolské kroszonky (zdobeného velikonočního vajíčka) v Chrząstowicích, visutého mostu v Ozimku, Vesnice svobodných lidí, kostela sv. Valentina a náměstí v Dobrodzieni, vybízí také k plavbě po řece Mała Panew či na Turawském jezeře. Působivé snímky za polskou stranu poskytli Mateusz Antkowiak, Mirosław Dedyk a archiv MAS „Kraina Dinozaurów“.

Michal Vyhlídal

Rýmařovský horizont 3/2023

 

 

Městské muzeum Rýmařov, Sdružení obcí Rýmařovska a Gmina Dobrodzień vás zvou na panelovou výstavu OBJEVUJTE KRÁSU DOBRODZIENĚ A KRAJINY DINOSAURŮ, RÝMAŘOVSKA A JESENIKŮ, která bude k vidění na náměstí v polské Dobrodzieni od 20. 3. - 16. 4. 2023 a na náměstí v Rýmařově od 18. 4. - 28. 6. 2023. Autoři fotografií jsou za českou stranu Miroslav Glacner a za polskou Mateusz Antkowiak, Mirosław Dedyk a fotografie z archivu MAS „Kraina Dinozaurów".

Výstava vznikla v rámci projektu „Když děti propagují“, spolufinancovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd a městem Rýmařovem.

logo EU PR 2019

Date

24. únor 2023

Tags

aktuální

Partneři muzea